Follow Playmaker on Facebook

The FA Cup Qualifying Rounds 2023/24

The FA Cup Qualifying Rounds |
England
England |

2nd Qualifying Round

2023/09/15Darlington3-1Workington
 Ascot United FC1-2Lewes
 Merthyr Town1-1Taunton Town
2023/09/16Tadcaster Albion1-3Chester FC
 Eastbourne United1-3Berkhamsted FC
 Eastbourne Borough0-1Worthing
 Dartford2-3Welling United
 Plymouth Parkway2-2Frome Town FC
 Chippenham Town1-4Hungerford Town
 Gloucester City0-3AFC Totton
 Bracknell Town2-1Havant & Waterlooville
 Weston Super Mare2-0Truro City
 Larkhall Athletic2-3Bath City
 Leiston1-2St. Albans
 Royston Town1-3Hemel Hempstead
 Scunthorpe United0-0Brackley Town
 Cleethorpes Town2-4Alfreton Town
 King´s Lynn0-0Aveley FC
 Bishop’s Stortford3-3Biggleswade Town
 Ware FC3-3Chelmsford City
 Reading City1-1Winchester City
 Hitchin Town3-0AFC Sudbury
 Gosport Borough3-0Cribbs FC
 Nantwich Town2-1Banbury Utd
 Stourbridge FC2-0Matlock Town
 South Shields2-0Bishop Auckland
 Bedford Town2-3Gorleston
 Mossley1-1Emley AFC
 Steyning Town1-4Maidstone United
 Kettering Town1-0Sporting Khalsa FC
 Blyth Spartans1-1Bradford Park Avenue
 Haringey Borough4-2Tonbridge Angels
 Mousehole AFC0-5Salisbury FC
 Worcester City0-2Leek Town
 Wimborne Town0-3Torquay United
 Yeovil Town7-1AFC Stoneham
 Horsham FC2-2Marlow FC
 Mickleover 3-1Spalding United
 Enfield Town3-0Felixstowe & Walton
 Highworth Town1-3Weymouth
 Hereford2-0Anstey Nomads
 Didcot Town2-0Bristol Manor Farm
 Southall FC1-2Hampton & Richmond
 Farnham Town1-2Chesham United
 Hayes & Yeading0-2Slough Town
 Hashtag United0-1Needham Market
 Lincoln United0-3Worksop Town
 Barwell FC1-2Bromsgrove Sporting
 Margate FC2-2Folkestone
 Barton Rovers1-1Wroxham
 Whitehawk4-0Redhill FC
 Morpeth Town3-0Southport
 Ashton United2-2Atherton Collieries
 Dover Athletic3-2Hastings United
 Spennymoor Town2-2Marine AFC
 Northwood FC2-2Cray Valley PM
 Witham Town1-5Hornchurch
 Runcorn Linnets1-1Chorley
 Macclesfield FC2-0Buxton
 Boston United4-0Leamington
 FC United of Manchester0-4Warrington Rylands FC
 Halesowen Town5-2Alvechurch
 Whitby Town2-1Prescot Cables
 Coalville Town2-1Stafford Rangers
 Peterborough Sports0-0Redditch United
 Tamworth FC2-1Harborough Town
 Rushall Olympic3-2Carlton Town
 Lancaster City4-1Marske United
 Warrington Town2-3Curzon Ashton
 Sheppey United3-0Burgess Hill Town
 Canvey Island1-1Braintree Town
 Brightlingsea Regent1-3Billericay Town
 Carshalton Athletic4-0Kingstonian
 Knaphill FC0-1Hanworth Villa
 Hyde United2-1Albion Sports
 Farsley Celtic1-1Scarborough Athletic
 Horndean FC0-3Poole Town
2023/09/17Wingate & Finchley0-0Farnborough
 Biggleswade1-2Cambridge City
 Cray Wanderers2-2Ramsgate

1st Qualifying Round

2023/09/01Goole0-6Whitby Town
 Laverstock & Ford2-7Gosport Borough
2023/09/02Sporting Khalsa FC2-2Darlaston Town
 Merthyr Town5-1Yate Town
 Bedford Town0-0Walthamstow FC
 Winchester City3-2Evesham United
 Biggleswade Town5-1New Salamis
 Consett AFC0-2Bradford Park Avenue
 Ascot United FC1-0Westfield FC
 Hashtag United1-0Brentwood Town
 Hythe Town0-2Hanworth Villa
 Knaphill FC1-0Hanwell Town
 Billericay Town7-0Stowmarket Town
 Hitchin Town2-1Welwyn Garden City
 Southall FC2-2Beaconsfield
 Barton Rovers2-1Milton Keynes Irish
 Larkhall Athletic3-0Moneyfields
 Lancing1-1Carshalton Athletic
 Hayes & Yeading2-1Chertsey Town
 Chatham Town1-5Ramsgate
 Dulwich Hamlet1-1Haringey Borough
 Gainsborough1-1Matlock Town
 Binfield FC2-2Northwood FC
 Faversham Town0-4Lewes
 Nantwich Town1-1Shifnal Town
 Salisbury FC3-2Bridgwater United
 Reading City3-1Shaftesbury Town
 AFC Stoneham5-4Basingstoke Town
 Telford United0-1Coalville Town
 Ware FC3-2Dereham Town
 Morpeth Town3-2Radcliffe FC
 Enfield Town3-0Potters Bar Town
 Bamber Bridge0-4Mossley
 Hadley FC0-0Steyning Town
 Whitstable Town2-3Wingate & Finchley
 Okehampton Argyle1-3Highworth Town
 Leek Town5-0Grimsby Borough
 Stratford Town1-2Spalding United
 Mildenhall Town0-5AFC Sudbury
 FC United of Manchester1-0Barnoldswick Town
 Redhill FC1-0Herne Bay
 Hendon2-3Margate FC
 Concord Rangers1-1Wroxham
 Prescot Cables4-2North Ferriby
 Harborough Town3-1Stamford
 Guiseley AFC0-0Marine AFC
 Mousehole AFC5-3Bashley FC
 Hornchurch5-0Fakenham Town
 Cleethorpes Town2-1Hinckley Leicester Road
 AFC Totton5-1Sholing
 Charnock Richard2-2Runcorn Linnets
 Sevenoaks Town0-0Whitehawk
 Eastbourne United2-1Epsom
 Brightlingsea Regent2-0Sawbridgeworth Town
 Canvey Island5-1Lowestoft Town
 Lincoln United2-0Kidsgrove Athletic
 Alvechurch1-0Basford United
 Heybridge Swifts1-3Gorleston
 Leighton Town FC1-6Cambridge City
 Leiston2-1St. Ives Town
 Worksop Town4-1Sheffield FC
 Sherwood Colliery FC1-2Worcester City
 Swindon Supermarine1-2Cribbs FC
 Warrington Rylands FC1-0Stockton Town FC
 Woodford Town1-4Felixstowe & Walton
 Nuneaton Borough1-2Carlton Town
 Kirkley & Pakefield F.C.1-2Witham Town
 Ashton United3-1Dunston UTS
 Harrow Borough0-2Bracknell Town
 Sheppey United3-1Kennington FC
 Halesowen Town7-0Rugby Borough FC
 Redditch United5-0Boldmere St. Michaels
 Workington6-0Prestwich Heys
 Bishop Auckland0-0West Auckland Town
 Long Eaton Utd1-3Stourbridge FC
 Clitheroe FC1-2Hyde United
 Brighouse Town2-4Albion Sports
 Plymouth Parkway2-0Dorchester
 FC Romania0-3Needham Market
 Hullbridge Sports0-1Kettering Town
 Royston Town1-0Cheshunt
 Tadcaster Albion2-1Heaton Stannington
 Hungerford Town4-0Petersfield Town
 Widnes FC1-1Emley AFC
 Walton & Hersham1-3Chesham United
 Hartley Wintney0-4Folkestone
 Ashby Ivanhoe0-2Bromsgrove Sporting
 Anstey Nomads3-0Hanley Town
 Guisborough Town0-4Atherton Collieries
 Stafford Rangers2-0Atherstone Town
 Leamington2-0Coleshill Town
 Rugby Town FC0-2Barwell FC
 Cray Wanderers5-1Newhaven FC
 Lancaster City2-1Witton Albion
 Mickleover 3-0Ilkeston Town
 Tiverton Town0-1Wimborne Town
 Frome Town FC3-1Clevedon Town
 Marlow FC2-0AFC Croydon Athletic
 Poole Town3-0Barnstaple Town
 Bishop´s Cleeve2-3Bristol Manor Farm
 Horndean FC3-0Bideford
 Berkhamsted FC5-4Beckenham Town
 Burgess Hill Town2-0Bognor Regis Town
 Ossett United0-3Marske United
 Leatherhead0-0Horsham FC
2023/09/03Whickham FC1-4Macclesfield FC
 Erith & Belvedere0-0Hastings United
 Kingstonian4-1Lydd Town
 Uxbridge0-3Cray Valley PM
 Biggleswade8-0Maldon & Tiptree
2023/09/06Flackwell Heath1-2Farnham Town
2023/09/13Didcot Town5-1Tadley Calleva

Preliminary Round

2023/08/18Whickham FC1-1Whitley Bay
 Ipswich Wanderers0-0Dereham Town
 Bridgwater United4-0Street FC
 Epsom0-0Metropolitan Police
 Skelmersdale United0-6Nantwich Town
 Aylesbury United0-2Clevedon Town
 Wokingham & Emmbrook0-2Binfield FC
 Hebburn Town0-2Heaton Stannington
 Studley0-1Coleshill Town
2023/08/19Horley Town0-1AFC Croydon Athletic
 Corinthian-Casuals2-2Uxbridge
 Ware FC2-1AFC Dunstable
 Sevenoaks Town3-0Colliers Wood
 Evesham United2-0Tuffley Rovers F.C.
 Knaresborough Town1-3Dunston UTS
 Whitchurch Alport1-1Barnoldswick Town
 Hadley FC6-2Little Oakley
 Flackwell Heath2-0Cirencester Town
 Lordswood FC1-1Cray Valley PM
 Horndean FC3-0Brockenhurst FC
 Buckland Athletic1-1Okehampton Argyle
 Redhill FC1-0Ashford Town (MIDDX)
 St Blazey1-5Mousehole AFC
 Bideford4-0Helston AFC
 Ascot United FC5-1Mangotsfield United
 South Park FC1-1Leatherhead
 Blackfield & Langley0-5Laverstock & Ford
 Holyport FC0-1Yate Town
 Newmarket Town1-4Cambridge City
 Ashford United2-3Beckenham Town
 Nailsea & Tickenham0-3Highworth Town
 Bishop Auckland7-0Seaham Red Star
 Hullbridge Sports3-1Waltham Abbey
 Kidsgrove Athletic2-0Sutton Coldfield Town
 Fakenham Town1-0AFC Rushden & Diamonds
 Woodbridge Town FC0-1Gorleston
 Brentwood Town2-1Kings Langley
 Farnham Town2-0Crowborough Athletic
 Bristol Manor Farm4-1Roman Glass St. George
 Wallingford & Crowmarsh0-1Marlow FC
 Penrith AFC0-3Consett AFC
 Runcorn Linnets3-2Stalybridge Celtic
 Pontefract Collieries1-3Guisborough Town
 Bowers & Pitsea2-2Woodford Town
 Wellingborough Town1-4Felixstowe & Walton
 Witham Town3-0Stanway Rovers
 Boldmere St. Michaels1-0Chasetown
 Hinckley Leicester Road2-1Bewdley Town
 Corby Town0-4Lowestoft Town
 Sawbridgeworth Town2-1Saffron Walden Town
 Stowmarket Town2-1Potton United
 Hanley Town2-2Stourport Swifts
 Belper Town2-5Leek Town
 Sheffield FC2-1Skegness Town
 Liversedge0-1North Ferriby
 West Auckland Town4-0Shildon AFC
 Bedfont Sports1-1Herne Bay
 Penistone Church0-2Prestwich Heys
 Newhaven FC7-1Spelthorne Sports
 Kempston Rovers1-3Biggleswade
 East Thurrock1-1Barton Rovers
 Jersey Bulls1-1Knaphill FC
 West Allotment0-2Tadcaster Albion
 Shaftesbury Town5-2Hamble Club FC
 Irlam FC3-3Goole
 Hartley Wintney3-1Sherborne Town
 Carlton Town3-0Maltby Main
 Newark and Sherwood0-4Harborough Town
 Colne FC1-3Brighouse Town
 Bottesford Town0-4Lincoln United
 Mildenhall Town1-0Lakenheath FC
 Rugby Town FC5-1Newcastle Town
 Shifnal Town4-1Worcester Raiders
 West Didsbury & Chorlton0-3Prescot Cables
 Charnock Richard3-2Bury
 Kirkley & Pakefield F.C.2-1Ely City
 Leighton Town FC1-0Enfield (1893) FC
 Darlaston Town3-0Hednesford Town
 Westfields FC1-2Worcester City
 Tadley Calleva1-8AFC Portchester
 Badshot Lea2-3Lancing
 Sheppey United3-0Midhurst & Easebourne
 VCD Athletic0-2Whitstable Town
 AFC Stoneham5-1Melksham Town
 Crawley Down3-6Hanworth Villa
 Burscough0-1Albion Sports
 Sporting Khalsa FC6-1Heanor Town
 Falmouth Town2-6Frome Town FC
 Widnes FC2-1Trafford
 United Services Portsmouth0-2Larkhall Athletic
 Bury Town1-2Wroxham
 Walsall Wood0-1Rugby Borough FC
 Anstey Nomads2-1Eastwood CFC
 Ramsgate4-1Bexhill United
 Burgess Hill Town0-0Erith Town FC
 North Leigh1-2Bishop´s Cleeve
 Real Bedford3-4Milton Keynes Irish
 Brightlingsea Regent5-0Stansted FC
 Walthamstow FC3-1Leverstock Green
 Maldon & Tiptree0-0West Essex
 Wisbech Town1-5Biggleswade Town
 Bearsted FC1-2Southall FC
 Romford1-3Welwyn Garden City
 Colney Heath2-5FC Romania
 Congleton Town1-2Witton Albion
 Stockton Town FC2-1Ashington AFC
 Faversham Town2-1Merstham
 Cobham0-4Kennington FC
 Easington Sports2-2Reading City
 Snodland Town1-3Chertsey Town
 East Grinstead Town1-3Hythe Town
 Wimborne Town0-0Paulton Rovers
 Atherstone Town2-0Gresley Rovers
 Padiham2-5Clitheroe FC
 Stocksbridge Park0-1Cleethorpes Town
 Heybridge Swifts2-0Barking FC
 Ashby Ivanhoe1-0Rossington Main
 Grimsby Borough4-2Melton Town
 Eastbourne United3-0Sheerwater FC
 Hamworthy United1-2Moneyfields
 Buckhurst Hill0-1Northwood FC
 Ossett United2-0Wythenshawe Amateurs
 Fareham Town2-3Bashley FC
 Tavistock AFC3-5Barnstaple Town
 Spalding United1-1Shepshed Dynamo FC
 Grays Athletic1-1New Salamis
 Athletic Newham0-3Westfield FC
 Mossley1-0Ramsbottom United
 Petersfield Town1-1Bemerton Heath Harlequins
 Mulbarton FC1-5Bedford Town
 Steyning Town3-0Peacehaven & Telscombe
 Erith & Belvedere2-0Stansfeld FC
 Sherwood Colliery FC3-1Grantham Town
2023/08/20Virginia Water1-5Cribbs FC
2023/08/23Lower Breck FC1-5Emley AFC
2023/08/28Lydd Town4-2Deal Town

(Replays) Extra Preliminary Round

2023/08/08ChaddertonCANCAlbion Sports
2023/08/14Aylesbury Vale DynamosCANCTuffley Rovers F.C.
2023/08/07Ilford FC1-2Colney Heath
2023/08/08Burgess Hill Town2-1Sutton Common
 Crawley Down2-0Three Bridges
 Brixham AFC0-2
a.e.t.
Okehampton Argyle
 Stansfeld FC1-1
(6-5
pens)
Sporting Bengal
 Waltham Abbey2-1Edgware Town
 Thornbury Town0-1Bishop´s Cleeve
 Tooting & Mitcham Utd2-4Athletic Newham
 Fisher FC2-5Westfield FC
 Blackfield & Langley3-2Oldland Abbotonians
 Loughborough University0-1Grantham Town
 Anstey Nomads2-2
(5-3
pens)
Boston Town
 Peacehaven & Telscombe4-1Chipstead
 Eynesbury Rovers2-3Ely City
 Longridge Town1-5Widnes FC
 Cogenhoe United2-2
(4-5
pens)
Westfields FC
 Hanley Town2-1Hereford Pegasus
 Fakenham Town2-1St Neots Town
 Bearsted FC3-1Wembley FC
 Malvern Town1-2Rugby Town FC
 Lye Town1-2Kidsgrove Athletic
 Potton United1-1
(5-4
pens)
Desborough
 Ascot United FC2-1Ardley United
 Erith Town FC4-0Hassocks
 Irlam FC5-2Hallam FC
 Walsall Wood2-1Highgate United
 Brantham Athletic1-2Buckhurst Hill
 Witham Town1-0St. Panteleimon
 Godmanchester Rovers3-5Lakenheath FC
 Trafford1-0Golcar United
 Hythe & Dibden1-5Hamble Club FC
 Jersey Bulls2-0Sittingbourne FC
 Newcastle Town1-0Romulus
 Carlton Town2-0Quorn
 Aylestone Park1-2Sherwood Colliery FC
 Loughborough Dynamo0-2Cleethorpes Town
2023/08/09Colliers Wood2-0Abbey Rangers
 New Salamis3-1Redbridge FC
 Sherborne Town1-0Shepton Mallet FC
 AFC Mansfield1-2Skegness Town
 Aylesbury United2-1Fairford Town
 Pinchbeck United1-3Maltby Main
 Roman Glass St. George5-2Lydney Town
 Penistone Church3-1City of Liverpool
2023/08/15Real Bedford4-1FC Clacton

Extra Preliminary Round

2023/08/04Edgware Town1-1Waltham Abbey
 Thetford1-2Newmarket Town
 Coventry United2-3Studley
 Dereham Town4-1Walsham-le-Willows
 Whickham FC2-1Carlisle City
 Woodford Town4-1Hertford Town
 Skelmersdale United3-1Northwich Victoria
 Bishop´s Cleeve3-3Thornbury Town
 Stansted FC2-1Stotfold
 Moneyfields1-0Westbury United
2023/08/05Sittingbourne FC0-0Jersey Bulls
 Bugbrooke St Michaels2-3Hinckley Leicester Road
 Cleethorpes Town1-1Loughborough Dynamo
 Kirkley & Pakefield F.C.1-0Downham Town
 Holmesdale FC1-2Midhurst & Easebourne
 Heaton Stannington5-0Tow Law Town
 Shefford Town & Campton0-2Maldon & Tiptree
 West Auckland Town2-0Northallerton Town
 Hassocks1-1Erith Town FC
 Merstham2-1Raynes Park Vale
 Highgate United2-2Walsall Wood
 Kidsgrove Athletic0-0Lye Town
 Helston AFC3-1Willand Rovers
 Wembley FC1-1Bearsted FC
 Thame United2-3Bristol Manor Farm
 Bury Town3-1Biggleswade Utd
 Bridgwater United4-2Liskeard Athletic
 Romulus2-2Newcastle Town
 Ossett United2-01874 Northwich
 Oadby Town1-3Bottesford Town
 Worcester Raiders3-2Belper United
 Ashby Ivanhoe3-0Deeping Rangers
 Larkhall Athletic3-1Corsham Town
 Quorn1-1Carlton Town
 Lydd Town1-0Camberley Town
 AFC Dunstable2-1Newport Pagnell
 Ely City0-0Eynesbury Rovers
 Newhaven FC3-1Little Common FC
 Phoenix Sports1-2Eastbourne United
 Pagham FC0-4East Grinstead Town
 Boston Town0-0Anstey Nomads
 Tuffley Rovers F.C.2-2Aylesbury Vale Dynamos
 Ardley United1-1Ascot United FC
 Sandhurst Town1-2VCD Athletic
 North Ferriby2-1Crook Town AFC
 Stourport Swifts2-0Coventry Sphinx
 Hilltop FC2-4Redhill FC
 Lutterworth Town0-3Lincoln United
 Padiham3-0Silsden
 Ipswich Wanderers3-0Histon
 Mulbarton FC2-1Sheringham FC
 Slimbridge2-3Reading City
 Thackley2-3Goole
 Bedworth United3-6Heanor Town
 Barnoldswick Town3-1Handsworth
 Bewdley Town7-3Daventry Town
 Hadleigh United2-3Cambridge City
 Prescot Cables2-0Eccleshill United
 Rugby Town FC5-5Malvern Town
 Colney Heath1-1Ilford FC
 Stockport Town0-1Ramsbottom United
 Christchurch FC0-1United Services Portsmouth
 Horley Town4-0Punjab United
 Sutton Common1-1Burgess Hill Town
 Hollands & Blair FC0-3Ashford United
 Westfield FC0-0Fisher FC
 Lancing5-0Rusthall FC
 Wells City1-2AFC Portchester
 Lymington Town6-0Petersfield Town
 West Didsbury & Chorlton2-0Vauxhall Motors
 Chalfont St Peter1-3Wallingford & Crowmarsh
 AFC Liverpool0-5Lower Breck FC
 Newcastle Benfield0-3Shildon AFC
 Westfields FC2-2Cogenhoe United
 Prestwich Heys3-1Bootle
 Kennington FC1-0Glebe FC
 Eastbourne Town1-3Faversham Town
 Widnes FC1-1Longridge Town
 Penrith AFC2-1Boro Rangers
 Bishop Auckland3-0Bridlington Town
 Kidlington0-3Flackwell Heath
 Virginia Water2-0Risborough Rangers
 Bemerton Heath Harlequins3-0Bournemouth FC
 Cribbs FC3-1Longlevens
 Tadcaster Albion1-0Redcar Athletic
 Harleston Town2-3Kempston Rovers
 Congleton Town1-0Wythenshawe Town
 City of Liverpool2-2Penistone Church
 Southall FC1-0Chichester City
 Crowborough Athletic3-0Shoreham
 Wellingborough Town6-0Long Melford
 Redbridge FC2-2New Salamis
 Kendal Town1-4Consett AFC
 Ashington AFC4-0North Shields FC
 Balham0-4Steyning Town
 Hartpury University1-2Holyport FC
 Corinthian FC3-4Bedfont Sports
 West Essex3-2Crawley Green
 Wendron United1-3St Blazey
 Eastwood CFC3-1Kimberley Miners
 Leighton Town FC3-0Basildon Utd
 Haywards Heath0-5Whitstable Town
 Charnock Richard7-0Squires Gate
 Brockenhurst FC6-4Fleet Town
 Sherwood Colliery FC2-2Aylestone Park
 Cockfosters0-1Barking FC
 Harefield United0-4Farnham Town
 Deal Town2-0Guildford City
 Seaham Red Star1-0Pickering Town
 Mildenhall Town2-0Soham Town
 St Neots Town2-2Fakenham Town
 Worcester City3-0Dudley Town
 Lydney Town1-1Roman Glass St. George
 Maltby Main1-1Pinchbeck United
 Whitchurch Alport2-1Cheadle Town
 Tring Athletic0-2Nailsea & Tickenham
 Lordswood FC2-1Egham Town
 Tunbridge Wells2-3Uxbridge
 Darlaston Town3-1Racing Club Warwick
 Knaresborough Town3-1Frickley Athletic
 Gorleston4-1Heacham FC
 Shepton Mallet FC2-2Sherborne Town
 Grantham Town1-1Loughborough University
 Rossington Main4-1Leicester Nirvana
 Uttoxeter Town1-4Bury
 Whitley Bay2-1Garforth Town
 Horndean FC3-0Portland United
 Okehampton Argyle2-2Brixham AFC
 Halstead Town1-4Romford
 Hamble Club FC3-3Hythe & Dibden
 Clevedon Town2-1Wantage Town
 Three Bridges2-2Crawley Down
 Tividale FC1-4Rugby Borough FC
 Sporting Bengal4-4Stansfeld FC
 Burscough1-0Pilkington
 Golcar United0-0Trafford
 Wellington AFC0-2Bideford
 Saffron Walden Town1-0Great Wakering Rovers
 Easington Sports3-1Burnham FC
 Hereford Pegasus1-1Hanley Town
 Street FC9-1Millbrook AFC
 Saltdean United2-4Badshot Lea
 Oldland Abbotonians2-2Blackfield & Langley
 Baffins Milton Rovers3-4AFC Stoneham
 Broadbridge Heath0-1Sheerwater FC
 Knaphill FC3-0Varndeanians
 Desborough2-2Potton United
 Glossop North End1-2Colne FC
 East Thurrock1-0Frenford FC
 Norwich United0-2Woodbridge Town FC
 Brislington FC0-1Shaftesbury Town
 Welton Rovers1-7Fareham Town
 Mangotsfield United2-0Royal Wootton FC
 Leverstock Green5-3White Ensign
 Wisbech Town3-1March Town
 Atherstone Town3-0Stone Old Alleynians
 Lakenheath FC2-2Godmanchester Rovers
 Mousehole AFC4-1Ilfracombe Town
 Athletic Newham3-3Tooting & Mitcham Utd
 Sunderland RCA1-5West Allotment
 St. Panteleimon2-2Witham Town
 FC Romania5-0Tilbury FC
 Milton Keynes Irish3-1Dunstable Town
 Cowes Sports2-4Melksham Town
 Laverstock & Ford3-2Andover New Street
 Shifnal Town3-1Hereford Lads Club
 Buckhurst Hill1-1Brantham Athletic
 Yaxley0-7Wroxham
 Epsom2-1Horsham YMCA FC
 Winterton Rangers2-4Melton Town
 Barnstaple Town3-1Saltash United
 Skegness Town0-0AFC Mansfield
 Sutton Coldfield Town3-1Wolverhampton Casuals
 Falmouth Town2-1Exmouth Town
 Spelthorne Sports2-1Loxwood
 Chipstead1-1Peacehaven & Telscombe
 Buckland Athletic5-1Torpoint Athletic
 Paulton Rovers5-1Thatcham Town
 Fairford Town1-1Aylesbury United
 Boldmere St. Michaels3-2Lichfield City
 Sawbridgeworth Town5-1Arlesey Town
 Abbey Rangers0-0Colliers Wood
 AFC Wulfrunians0-2Gresley Rovers
 Hullbridge Sports4-1Takeley FC
 London Lions3-5Barton Rovers
 Broadfields United0-4Snodland Town
2023/08/06Albion Sports2-2Chadderton
 Welling Town0-4Cobham
 Hallam FC3-3Irlam FC
 Wokingham & Emmbrook1-0Cinderford Town
 Emley AFC0-2Avro FC
 Enfield (1893) FC2-0Coggeshall Town
 Littlehampton0-6Erith & Belvedere
 Lingfield FC1-3Sevenoaks Town
 AFC Croydon Athletic3-1Sutton Athletic
 Bexhill United3-1North Greenford
2023/08/08Newark and Sherwood3-2Hucknall
 Barton Town Old Boys FC1-3Grimsby Borough
 Little Oakley3-1Baldock Town
 Stanway Rovers3-1Harpenden Town
 FC Clacton2-2Real Bedford
 Pontefract Collieries3-0Birtley Town
 Ashford Town (MIDDX)1-0Uckfield Town
 Tadley Calleva5-2Alton Town
 Sleaford Town0-2Shepshed Dynamo FC
 Wythenshawe Amateurs2-1Campion AFC
2023/08/09Guisborough Town2-2Newton Aycliffe
 Brimscombe & Thrupp1-4Highworth Town

Photos

Dedit
Which team has the best attack in FA Cup Qualifying Rounds 2023/24?
The team with the best attack in FA Cup Qualifying Rounds 2023/24 is Cray Valley PM, with 24 goals scored in 8 games.
Which team has the best defensive record in FA Cup Qualifying Rounds 2023/24?
Maidenhead United have the best defensive record in FA Cup Qualifying Rounds 2023/24, with 0 goals conceded in 1 games.