bet365

          2nd Qualifying Round

          2020/10/03Folkestone0-3Chatham TownFG
           Haringey Borough2-0Chertsey TownFG
           Corinthian-Casuals2-2
          (1-3)g.p.
          Dulwich HamletFG
           Chichester City F. C.2-1Risborough RangersFG
           Hendon0-1Maidstone UnitedFG
           Hanwell Town3-5Hartley WintneyFG
           Boston United4-2AFC MansfieldFG
           Skelmersdale United2-1Lancaster CityFG
           Moneyfields2-6Cray WanderersFG
           Chipstead1-0East Grinstead TownFG
           Harrow Borough1-5Cray Valley PMFG
           Grantham Town0-1Matlock TownFG
           Buxton0-0
          (2-4)g.p.
          Stafford RangersFG
           Mickleover Sports4-1Newark FCFG
           Leamington0-1Banbury UtdFG
           Worksop Town2-2
          (3-5)g.p.
          Chester FCFG
           Farnborough0-1Tonbridge AngelsFG
           Ilkeston Town4-1Hanley TownFG
           Nuneaton Town2-1Stratford TownFG
           Hednesford Town0-0
          (3-5)g.p.
          Halesowen TownFG
           Coalville Town1-2Alfreton TownFG
           Whitley Bay2-4Blyth SpartansFG
           Stalybridge Celtic2-3Longridge TownFG
           Southport2-1Morpeth TownFG
           Farsley Celtic2-1Radcliffe BoroughFG
           Wimborne Town0-0
          (5-4)g.p.
          Melksham TownFG
           Chippenham Town2-2
          (5-4)g.p.
          Poole TownFG
           Royal Wootton FC1-2Oxford CityFG
           Kidlington1-1
          (6-7)g.p.
          Bristol Manor FarmFG
           Chorley2-1GatesheadFG
           Mossley1-1
          (3-4)g.p.
          Tadcaster AlbionFG
           Frome Town FC1-1
          (3-4)g.p.
          Larkhall AthleticFG
           Saltash United1-3SholingFG
           Tamworth FC3-1Evesham UnitedFG
           Christchurch FC1-1
          (6-5)g.p.
          Gloucester CityFG
           Tiverton Town3-5Taunton TownFG
           Guiseley AFC4-0Atherton CollieriesFG
           Bath City3-2Winchester CityFG
           Gosport Borough1-3HerefordFG
           Nantwich Town1-0Barwell FCFG
           Alvechurch2-2
          (4-2)g.p.
          KidderminsterFG
           Bradford Park Avenue1-3Spennymoor TownFG
           Darlington2-2
          (5-4)g.p.
          Prescot CablesFG
           Bishop’s Stortford1-0Brentwood TownFG
           Warrington Rylands FC0-1York CityFG
           Hyde United2-4AFC FyldeFG
           Sheppey United2-0Welling UnitedFG
           Ebbsfleet United2-2
          (4-1)g.p.
          Hastings UnitedFG
           Marske United6-0Consett AFCFG
           St. Albans5-0Hitchin TownFG
           Hashtag United1-1
          (6-7)g.p.
          Braintree TownFG
           Maldon & Tiptree2-2
          (5-4)g.p.
          Grays AthleticFG
           Brackley Town2-2
          (4-2)g.p.
          Billericay TownFG
           AFC Dunstable1-2Hemel HempsteadFG
           Canvey Island2-2
          (4-3)g.p.
          BiggleswadeFG
           Cheshunt1-2Cambridge CityFG
           Barking FC2-2
          (3-2)g.p.
          Kings LangleyFG
           Royston Town2-2
          (4-2)g.p.
          StamfordFG
           Bedfont Sports2-0Carshalton AthleticFG
           Corinthian FC0-1Hampton & RichmondFG
           Dartford0-1Slough TownFG
           Hayes & Yeading5-0Bognor Regis TownFG
           Bury Town4-1Waltham AbbeyFG
           Runcorn Linnets1-1
          (3-4)g.p.
          Marine AFCFG
           Ashton United0-4South ShieldsFG
           Chasetown1-1
          (4-5)g.p.
          Telford UnitedFG
           Curzon Ashton1-2United of ManchesterFG
           Peterborough Sports4-2Stansted FCFG
           Kettering Town2-0Chelmsford CityFG
           Metropolitan Police1-2Walton CasualsFG
           Bracknell Town2-2
          (4-3)g.p.
          Marlow FCFG
           Dorking Wanderers3-3
          (3-4)g.p.
          Eastbourne BoroughFG
           Truro City4-0Hungerford TownFG
           Weston Super Mare2-2
          (4-2)g.p.
          Swindon SupermarineFG
           Brantham Athletic0-3Aveley FCFG
           Leighton Town FC1-2LeistonFG
           Walthamstow FC0-2HornchurchFG
          2020/10/04Concord Rangers2-1Potters Bar TownFG
           Havant & Waterlooville2-1Horsham FCFG
          2020/10/05Burnham FC1-3WhyteleafeFG

          1st Qualifying Round

          2020/09/22Atherton CollieriesCANCBamber Bridge
           Merthyr TownCANCPoole Town
          2020/09/21Beaconsfield 0-2Harrow BoroughFG
           Hitchin Town3-0Needham MarketFG
           Hashtag United1-1
          (3-2)g.p.
          Soham TownFG
           New Salamis1-2Brentwood TownFG
           Carshalton Athletic5-0Faversham TownFG
          2020/09/22East Grinstead Town3-3
          (4-3)g.p.
          WorthingFG
           Cowes Sports0-5Weston Super MareFG
           Crawley Down1-2HendonFG
           Hastings United0-0
          (6-5)g.p.
          Chesham UnitedFG
           Bedfont Sports3-1LewesFG
           Ashford United1-4Bracknell TownFG
           Steyning Town0-5Sheppey UnitedFG
           Haringey Borough5-1Tunbridge WellsFG
           Chalfont St Peter2-3FarnboroughFG
           Margate FC1-2Hayes & YeadingFG
           Chatham Town3-2Southall Town FCFG
           Chertsey Town0-0
          (5-4)g.p.
          LeatherheadFG
           Merstham2-2
          (6-7)g.p.
          AFC DunstableFG
           South Park FC2-2
          (2-4)g.p.
          Bognor Regis TownFG
           Staines Town1-2Walton CasualsFG
           Horsham FC2-1KingstonianFG
           Hartley Wintney5-0Erith & BelvedereFG
           Burnham FC1-0Northwood FCFG
           Brantham Athletic1-0St. Ives TownFG
           Barking FC6-1Dunstable TownFG
           Whyteleafe2-0Binfield FCFG
           Chipstead1-1
          (4-2)g.p.
          Deal TownFG
           Haywards Heath0-1Hanwell TownFG
           Little Common FC0-3Corinthian-CasualsFG
           Frimley Green1-1
          (1-4)g.p.
          Marlow FCFG
           Fairford Town1-2SholingFG
           Cobham1-3Risborough RangersFG
           Lancaster City0-0
          (4-3)g.p.
          Runcorn TownFG
           Whitby Town1-1
          (3-4)g.p.
          Warrington Rylands FCFG
           Consett AFC1-0Stockton Town FCFG
           Frickley Athletic0-1Marine AFCFG
           Scarborough Athletic0-2Ashton UnitedFG
           Radcliffe Borough5-3WorkingtonFG
           United of Manchester6-2Pontefract CollieriesFG
           Tadcaster Albion7-2Litherland REMYCA FCFG
           Haverhill Rovers0-3Maldon & TiptreeFG
           Ely City1-2BiggleswadeFG
           Hanley Town3-2Redditch UnitedFG
           Bromsgrove Sporting FC1-2Stratford TownFG
           Stalybridge Celtic3-0Bishop AucklandFG
           City of Liverpool0-3Morpeth TownFG
           Coggeshall Town0-1Stansted FCFG
           Sunderland RCA0-4Prescot CablesFG
           Corinthian FC3-1Sevenoaks TownFG
           Longridge Town2-0Charnock RichardFG
           Warrington Town0-0
          (5-6)g.p.
          South ShieldsFG
           Marske United1-0TraffordFG
           Whitley Bay3-2Witton AlbionFG
           West Auckland Town0-0
          (2-3)g.p.
          Runcorn LinnetsFG
           West Allotment1-5Hyde UnitedFG
           Mossley2-1Ramsbottom UnitedFG
           Cinderford Town2-2
          (5-6)g.p.
          Royal Wootton FCFG
           Welwyn Garden City1-1
          (3-4)g.p.
          Bishop’s StortfordFG
           Taunton Town5-0Wantage TownFG
           Aylesbury United2-2
          (3-4)g.p.
          MoneyfieldsFG
           Chichester City F. C.3-1Cribbs FCFG
           Harlow Town0-1Waltham AbbeyFG
           Winchester City3-2Clevedon TownFG
           Barnstaple Town2-3Wimborne TownFG
           Swindon Supermarine3-0Shepton Mallet FCFG
           Christchurch FC2-1DorchesterFG
           Frome Town FC4-1AFC StonehamFG
           Yate Town1-2Bristol Manor FarmFG
           Potters Bar Town1-0East ThurrockFG
           Peterborough Sports2-2
          (5-4)g.p.
          Enfield TownFG
           Kings Langley1-1
          (4-2)g.p.
          Clacton TownFG
           Dereham Town0-2Canvey IslandFG
           Bury Town2-1Brightlingsea RegentFG
           Walthamstow FC0-0
          (4-3)g.p.
          St. MargaretsburyFG
           Stamford4-0AFC SudburyFG
           Bowers & Pitsea0-3HornchurchFG
           Cambridge City1-1
          (4-2)g.p.
          Stowmarket TownFG
           Leiston5-1Biggleswade TownFG
           Long Melford1-3CheshuntFG
           Saltash United3-1Cirencester TownFG
           Tadley Calleva0-1Truro CityFG
           Coalville Town2-0Sheffield FCFG
           AFC Mansfield3-0GainsboroughFG
           Barwell FC3-1Bedworth UnitedFG
           Tividale FC2-4Nantwich TownFG
           Hednesford Town3-2Long Eaton UtdFG
           Daventry Town0-2Evesham UnitedFG
           Leighton Town FC4-0Mildenhall TownFG
           Royston Town2-0WroxhamFG
           Shifnal Town0-2AlvechurchFG
           Rushden & Diamonds0-5Newark FCFG
           Chasetown2-1Basford UnitedFG
           Buxton7-0Belper TownFG
           Leek Town1-2Mickleover SportsFG
           Quorn0-2Matlock TownFG
           Tamworth FC3-3
          (5-4)g.p.
          Stourbridge FCFG
           Grantham Town2-2
          (3-1)g.p.
          Rushall OlympicFG
           Nuneaton Town2-1Loughborough DynamoFG
           Coventry Sphinx0-2Ilkeston TownFG
           West Bridgford FC0-1Halesowen TownFG
           Westfields1-3Worksop TownFG
           Banbury Utd1-0Carlton TownFG
           Skelmersdale United2-1BootleFG
           Lowestoft Town2-3Aveley FCFG
          2020/09/23Grays Athletic3-1Potton UnitedFG
           Tavistock AFC2-2
          (3-5)g.p.
          Gosport BoroughFG
           Sutton Common1-3Metropolitan PoliceFG
           Tiverton Town2-0BidefordFG
           Kidlington1-1
          (4-2)g.p.
          Salisbury FCFG
           Highworth Town1-1
          (4-5)g.p.
          Melksham TownFG
           Cray Valley PM3-1Burgess Hill TownFG
           Cray Wanderers3-1Fisher AthleticFG
           Wingate & Finchley1-4FolkestoneFG
           Worcester City2-3Stafford RangersFG
           Larkhall Athletic3-2Bitton AFCFG

          Postponed / Suspended / Cancelled Matches

          MatchdayDateTime
          01QRMerthyr Town CANC Poole Town 2020-09-22 19:45
          01QRAtherton Collieries CANC Bamber Bridge 2020-09-22 19:45
          03QRBrackley Town CANC Kettering Town 2020-10-13 19:45
          03QRBoston United CANC Hemel Hempstead 2020-10-13 19:45
          03QRUnited of Manchester CANC Alfreton Town 2020-10-13 19:45
          04QRKing´s Lynn CANC Notts County 2020-10-24 15:00
          Fixtures sent by: aruizmayo.
          D

          Video

          Resumos
          Posted 4 months ago | 129 Views | Time: 02:13
          SUMMARY
          WINNER
          TOP GOAL SCORER
          1.
          4
          1.
          Nigeria
          Kelechi IheanachoLeicester City
          4
          1.
          England
          Tom NicholsCrawley Town
          4
          MOST ASSISTS
          1.
          South Korea
          Son Heung-minTottenham
          EDITION STATISTICS
          3,24
          44%
          18%
          37%
          Goals per game
          Home Wins
          Draws
          Away Wins
          ODDS SIMULATOR
          NEWS
          Belgian’s wonder goal settles tense final
          Competing for the top four next Tuesday, Chelsea and Leicester had a trophy on the line today, with the Foxes giving themselves at a first-ever FA Cup in a long and storied history, while Chelsea had ...