Follow Playmaker on Instagram
      bet365

      Taça de Portugal 2003/2004

      Portuguese Cup | Portugal | UEFA

      Final

      Semi-finals

      Second Round

       2003/09/28OdivelasOdivelas4-2PontassolensePontassolense
        CD Santo AntónioCD Santo António1-1
      (3-2
      pens)
      SilvesSilves
        SesimbraSesimbra4-5SC IdealSC Ideal
        GS LouresGS Loures2-1OrientalOriental
        BarreirenseBarreirense4-1ImortalImortal
        CD MafraCD Mafra2-0MontijoMontijo
        PinhalnovensePinhalnovense1-0Olivais e MoscavideOlivais e Moscavide
        Ribeira BravaRibeira Brava1-1
      (2-4
      pens)
      U. SantiagoU. Santiago
        GD SantacombadenseGD Santacombadense3-3
      (3-4
      pens)
      EsmorizEsmoriz
        Académico de ViseuAcadémico de Viseu4-1TochaTocha
        SourenseSourense2-0GafanhaGafanha
        AlcainsAlcains1-0
      a.e.t.
      TorreenseTorreense
        VilafranquenseVilafranquense1-0CD EstarrejaCD Estarreja
        IdanhenseIdanhense0-2CD CinfãesCD Cinfães
        Real SCReal SC1-3Seixal FCSeixal FC
        1º Dezembro1º Dezembro3-1Monte TrigoMonte Trigo
        Estrela Vendas NovasEstrela Vendas Novas2-1União MicaelenseUnião Micaelense
        Câmara de LobosCâmara de Lobos4-1Operário LagoaOperário Lagoa
        FarenseFarense3-0SC PraienseSC Praiense
        OlhanenseOlhanense5-1AngrenseAngrense
        Nogueirense FCNogueirense FC6-2
      a.e.t.
      LousadaLousada
        MoitenseMoitense1-1
      (4-3
      pens)
      CamachaCamacha
        SC BarreiroSC Barreiro1-0SintrenseSintrense
        Lusitânia dos AçoresLusitânia dos Açores2-0PortosantensePortosantense
        Vasco da Gama VidigueiraVasco da Gama Vidigueira2-2
      (3-2
      pens)
      QuarteirenseQuarteirense
        Amora FCAmora FC2-0Fabril BarreiroFabril Barreiro
        LouletanoLouletano1-0Est. CalhetaEst. Calheta
        Rabo de PeixeRabo de Peixe1-2
      a.e.t.
      EléctricoEléctrico
        UD SantanaUD Santana2-4
      a.e.t.
      Casa Pia ACCasa Pia AC
        MadalenaMadalena0-1Atlético CPAtlético CP
        GDR BidoeirenseGDR Bidoeirense1-6UD Rio MaiorUD Rio Maior
        PortomosensePortomosense3-3
      (5-3
      pens)
      FC AroucaFC Arouca
        FC Pedras RubrasFC Pedras Rubras1-1
      (5-4
      pens)
      VilanovenseVilanovense
        ValdevezValdevez3-1
      a.e.t.
      EsposendeEsposende
        CabeceirenseCabeceirense2-1
      a.e.t.
      Dragões SandinensesDragões Sandinenses
        FreamundeFreamunde1-0Vila RealVila Real
        FC AvintesFC Avintes6-0Neves FCNeves FC
        VianenseVianense1-3
      a.e.t.
      FafeFafe
        Os SandinensesOs Sandinenses1-2Caç. TaipasCaç. Taipas
        LixaLixa3-0AD OliveirenseAD Oliveirense
        Leça FCLeça FC5-1
      a.e.t.
      CDC MontalegreCDC Montalegre
        InfestaInfesta2-0Vilaverdense FCVilaverdense FC
        Torre MoncorvoTorre Moncorvo3-1MirandelaMirandela
        BragançaBragança3-0GD RibeirãoGD Ribeirão
        PedrouçosPedrouços1-0FC VizelaFC Vizela
        Gondomar SCGondomar SC0-2Santa Maria FCSanta Maria FC
        TrofenseTrofense1-1
      (3-4
      pens)
      FC FamalicãoFC Famalicão
        ErmesindeErmesinde1-3AmaresAmares
        UD ValonguenseUD Valonguense1-2CD FátimaCD Fátima
        S. João VerS. João Ver3-1ArrifanenseArrifanense
        MilheiroenseMilheiroense0-0
      (1-3
      pens)
      U. LamasU. Lamas
        SátãoSátão1-0FC Oliv. HospitalFC Oliv. Hospital
        Oliveira do BairroOliveira do Bairro1-5Caldas SCCaldas SC
        P. BrandãoP. Brandão1-0Águias AlpiarçaÁguias Alpiarça
        AlcobaçaAlcobaça1-3UD OliveirenseUD Oliveirense
        SC EspinhoSC Espinho1-0Sp. PombalSp. Pombal
        AD SanjoanenseAD Sanjoanense3-0Aguiar da BeiraAguiar da Beira
        MarinhenseMarinhense2-1RD ÁguedaRD Águeda
        AbrantesAbrantes2-3Penalva do CasteloPenalva do Castelo
        LourinhanenseLourinhanense3-1Benf. Castelo BrancoBenf. Castelo Branco
        PampilhosaPampilhosa1-1
      (3-1
      pens)
      Anadia FCAnadia FC
        USC ParedesUSC Paredes3-0Rebordosa ACRebordosa AC

      First Round

       2003/09/07Lusitano VRSALusitano VRSA0-1Real SCReal SC
        QuarteirenseQuarteirense2-0MouraMoura
        GS LouresGS Loures1-1
      (5-4
      pens)
      AlcochetenseAlcochetense
        Monte TrigoMonte Trigo1-0AlmancilenseAlmancilense
        Est. CalhetaEst. Calheta2-0GD LagoaGD Lagoa
        Vasco da Gama VidigueiraVasco da Gama Vidigueira2-1BenavilenseBenavilense
        CarregadoCarregado2-3Fabril BarreiroFabril Barreiro
        Grupo União SportGrupo União Sport1-2UD SantanaUD Santana
        U. SantiagoU. Santiago3-0Juventude ÉvoraJuventude Évora
        MirenseMirense2-3AlcobaçaAlcobaça
        GD MangualdeGD Mangualde2-2
      (3-5
      pens)
      SourenseSourense
        PenichePeniche2-2
      (3-4
      pens)
      S. João VerS. João Ver
        Águias AlpiarçaÁguias Alpiarça2-2
      (5-4
      pens)
      CesarenseCesarense
        GafanhaGafanha2-1
      a.e.t.
      ValecambrenseValecambrense
        Alqueidão da SerraAlqueidão da Serra0-4Benf. Castelo BrancoBenf. Castelo Branco
        Fornos de AlgodresFornos de Algodres0-0
      (4-5
      pens)
      AbrantesAbrantes
        ImortalImortal3-0O ElvasO Elvas
        Desp. BejaDesp. Beja1-2
      a.e.t.
      PortosantensePortosantense
        SC PraienseSC Praiense3-1SantiagoSantiago
        SC IdealSC Ideal3-1Boavista FloresBoavista Flores
        MessinenseMessinense0-2Atlético CPAtlético CP
        MadalenaMadalena2-1SC «Os Leões»SC «Os Leões»
        SC BarreiroSC Barreiro5-1FayalFayal
        Mira MarMira Mar0-3Operário LagoaOperário Lagoa
        GD VelenseGD Velense1-2AngrenseAngrense
        Vasco da Gama SinesVasco da Gama Sines0-1MoitenseMoitense
        SilvesSilves7-1SantacruzenseSantacruzense
        Seixal FCSeixal FC2-1
      a.e.t.
      MachicoMachico
        Beira-Mar M.GordoBeira-Mar M.Gordo0-11º Dezembro1º Dezembro
        EléctricoEléctrico3-1SL OlivaisSL Olivais
        Câmara de LobosCâmara de Lobos3-1SacavenenseSacavenense
        MontijoMontijo4-2Esp. LagosEsp. Lagos
        SesimbraSesimbra4-1GD VialongaGD Vialonga
        MilheiroenseMilheiroense2-1Ginásio Figueirense (C.Rodrigo)Ginásio Figueirense (C.Rodrigo)
        SátãoSátão3-1U. CoimbraU. Coimbra
        CanelasCanelas2-3Neves FCNeves FC
        RebordeloRebordelo0-2CDC MontalegreCDC Montalegre
        Juv. RonfeJuv. Ronfe1-3MirandelaMirandela
        Santa Maria FCSanta Maria FC3-0U. TorcatenseU. Torcatense
        S. Pedro da CovaS. Pedro da Cova1-1
      (4-5
      pens)
      VianenseVianense
        FC FamalicãoFC Famalicão4-3Aliados LordeloAliados Lordelo
        Rebordosa ACRebordosa AC0-0
      (5-3
      pens)
      SC Rio TintoSC Rio Tinto
        CerveiraCerveira1-3
      a.e.t.
      PedrouçosPedrouços
        EsposendeEsposende5-0Paivense (V.N. de Paiva)Paivense (V.N. de Paiva)
        Os SandinensesOs Sandinenses2-0GD ValpaçosGD Valpaços
        AD OliveirenseAD Oliveirense3-2JoaneJoane
        Casa Pia ACCasa Pia AC3-0At. MalveiraAt. Malveira
        FC AvintesFC Avintes2-0Ponte da BarcaPonte da Barca
        GD RibeirãoGD Ribeirão4-2TirsenseTirsense
        Torre MoncorvoTorre Moncorvo1-0Maria da FonteMaria da Fonte
        CD CinfãesCD Cinfães3-0SC RéguaSC Régua
        MonçãoMonção1-2Vilaverdense FCVilaverdense FC
        Vila RealVila Real0-0
      (5-4
      pens)
      Lusitânia de LourosaLusitânia de Lourosa
        SertanenseSertanense0-1UD ValonguenseUD Valonguense
        Social LamasSocial Lamas1-1
      (3-4
      pens)
      GD SantacombadenseGD Santacombadense
        Anadia FCAnadia FC4-1Águias do MoradalÁguias do Moradal
        IdanhenseIdanhense2-1
      a.e.t.
      TourizenseTourizense
        FC AroucaFC Arouca2-0U. AlmeirimU. Almeirim
        Aguiar da BeiraAguiar da Beira2-2
      (5-2
      pens)
      At. RiachenseAt. Riachense
        LourinhanenseLourinhanense1-1
      (5-4
      pens)
      BeneditenseBeneditense
        UD Rio MaiorUD Rio Maior2-0CD Torres NovasCD Torres Novas
        GDR BidoeirenseGDR Bidoeirense4-3CaranguejeiraCaranguejeira
        ValencianoValenciano0-1Nogueirense FCNogueirense FC
        CabeceirenseCabeceirense4-1Macedo de CavaleirosMacedo de Cavaleiros
        AteiAtei0-1AmaresAmares
        P. BrandãoP. Brandão2-2
      (4-2
      pens)
      Fiães SCFiães SC
        PenelensePenelense2-3
      a.e.t.
      TochaTocha
        Penalva do CasteloPenalva do Castelo1-0FazendenseFazendense
        ArrifanenseArrifanense11-0BombarralenseBombarralense
      Fixtures sent by: acard.
      D

      Video

      Highlights
      Posted 2 -yrs-old | 105 Views | Time: 2:36