26/02 | Grp.F | Czech Rep. | 90-82 | Great Britain | ||||||
Grp.E | Croatia | 92-63 | Cyprus | |||||||
Grp.F | Netherlands | 72-74 | Greece | |||||||
Grp.E | Bosnia and Herzegovina | 64-74 | France | |||||||
Grp.H | Poland | 71-96 | Macedonia | |||||||
Grp.G | Georgia | 63-76 | Serbia | |||||||
Grp.H | Estonia | 65-59 | Lithuania | |||||||
Grp.G | Finland | 89-85 | Denmark | |||||||
25/02 | Grp.A | Ukraine | 77-79 | Portugal | ||||||
Grp.D | Montenegro | 95-70 | Sweden | |||||||
Grp.B | Hungary | 62-83 | Italy | |||||||
Grp.A | Slovenia | 88-79 | Israel | |||||||
Grp.C | Belgium | 58-53 | Spain | |||||||
Grp.C | Latvia | 64-52 | Slovakia | |||||||
Grp.D | Bulgaria | 67-62 | Germany | |||||||
Grp.B | Turkey | 76-75 | Iceland | |||||||
23/02 | Grp.F | Great Britain | 98-94 | Netherlands | ||||||
Grp.E | France | 73-61 | Croatia | |||||||
Grp.G | Serbia | 77-61 | Finland | |||||||
Grp.F | Greece | 72-64 | Czech Rep. | |||||||
Grp.H | Macedonia | 69-74 | Estonia | |||||||
Grp.G | Denmark | 75-69 | Georgia | |||||||
Grp.E | Cyprus | 66-99 | Bosnia and Herzegovina | |||||||
22/02 | Grp.B | Italy | 87-80 | Turkey | ||||||
Grp.B | Iceland | 70-65 | Hungary | |||||||
Grp.A | Portugal | 70-72 | Israel | |||||||
Grp.C | Spain | 75-79 | Latvia | |||||||
Grp.D | Germany | 85-61 | Montenegro | |||||||
Grp.D | Sweden | 84-70 | Bulgaria | |||||||
Grp.H | Lithuania | 83-64 | Poland |
21/11 | Grp.E | Cyprus | 17:00 | France | ||||||
Grp.F | Great Britain | 17:00 | Greece | |||||||
Grp.F | Czech Rep. | 17:00 | Netherlands | |||||||
Grp.H | Poland | 17:00 | Estonia | |||||||
Grp.G | Denmark | 17:00 | Serbia | |||||||
Grp.E | Croatia | 17:00 | Bosnia and Herzegovina | |||||||
Grp.G | Finland | 17:00 | Georgia | |||||||
Grp.H | Macedonia | 17:00 | Lithuania | |||||||
22/11 | Grp.A | Portugal | 17:00 | Slovenia | ||||||
Grp.B | Turkey | 17:00 | Hungary | |||||||
Grp.A | Ukraine | 17:00 | Israel | |||||||
Grp.C | Slovakia | 17:00 | Spain | |||||||
Grp.D | Sweden | 17:00 | Germany | |||||||
Grp.B | Iceland | 17:00 | Italy | |||||||
Grp.C | Latvia | 17:00 | Belgium | |||||||
Grp.D | Montenegro | 17:00 | Bulgaria | |||||||
24/11 | Grp.H | Estonia | 17:00 | Poland | ||||||
Grp.F | Netherlands | 17:00 | Czech Rep. | |||||||
Grp.G | Serbia | 17:00 | Denmark | |||||||
Grp.H | Lithuania | 17:00 | Macedonia | |||||||
Grp.F | Greece | 17:00 | Great Britain | |||||||
Grp.E | France | 17:00 | Cyprus | |||||||
Grp.G | Georgia | 17:00 | Finland | |||||||
Grp.E | Bosnia and Herzegovina | 17:00 | Croatia | |||||||
25/11 | Grp.B | Hungary | 17:00 | Turkey | ||||||
Grp.D | Germany | 17:00 | Sweden | |||||||
Grp.C | Belgium | 17:00 | Latvia | |||||||
Grp.D | Bulgaria | 17:00 | Montenegro | |||||||
Grp.A | Slovenia | 17:00 | Portugal | |||||||
Grp.C | Spain | 17:00 | Slovakia |
G | W | L | Pts | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Germany | 2 | 1 | 1 | 2 | |
2 | Montenegro | 2 | 1 | 1 | 2 | |
3 | Bulgaria | 2 | 1 | 1 | 2 | |
4 | Sweden | 2 | 1 | 1 | 2 |
G | W | L | Pts | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | France | 2 | 2 | 0 | 4 | |
2 | Bosnia and Herzegovina | 2 | 1 | 1 | 2 | |
3 | Croatia | 2 | 1 | 1 | 2 | |
4 | Cyprus | 2 | 0 | 2 | 0 |
G | W | L | Pts | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Greece | 2 | 2 | 0 | 4 | |
2 | Czech Rep. | 2 | 1 | 1 | 2 | |
3 | Great Britain | 2 | 1 | 1 | 2 | |
4 | Netherlands | 2 | 0 | 2 | 0 |
Qualification |
Nenad Dimitrijevic Macedónia do Norte | 26,50 P | |
Klemen Prepelic Eslovénia | 25,50 P | |
Tornike Shengelia Geórgia | 23 P | |
Konstantinos Mitoglou Grécia | 22 P |
Oleksandr Kovliar Ucrânia | 9 AST | |
Klemen Prepelic Eslovénia | 8 AST | |
Tomáš Satoranský Chéquia | 8 AST | |
Thomas Walkup Grécia | 8 AST |